Szybka i tania wycinka drzew

Kanadyjska wycinka drzew jest jedną z bardziej efektywnych metod rekomendowanych przez polskie przedsiębiorstwa. W szerokim użytkowaniu jest także drugie określenie – kanadyjska metoda wycinki drze. Jest kilka przesłanek sprzyjających zastosowaniu tej właśnie metody. Fachowcy zaproponują ten wariant na przykład w momencie, gdy konieczna jest wycięcie drzewa bez użycia podnośnika bądź też innych sprzętów niezbędnych do prac na dużej wysokości.

Technika alpinistyczna jest bardzo elastyczna, możemy ją użyć zarówno w lasach jak również innych punktach do których dojazd jest dość trudny. Wycinka lub redukcja jest możliwa bez względu na to, jaka panuje pora roku oraz jakie warunki atmosferyczna mają miejsce.

Wycinka drzew Wrocław fot.1

Nie ma też żadnych ograniczeń wysokościowych, górnych progów. Brak użycia ciężkiego osprzętu sprawia, iż wycinka drzew metodą kanadyjską jest ekonomiczną opcją oferującą możliwość oszczędności dużej sumy pieniędzy. Bardzo istotną rolę przy wycince odgrywa sama technika. Bardzo ważnym elementem jest perfekcyjne ociosanie drzewa z gałęzi. To dzięki temu konary będziemy mogli wykorzystywać jako wydajny materiał opałowy, który posiada jest ekologiczny. Osoby, które niemal do perfekcji opanowali tę metodę nie mają jakichkolwiek problemów z frezowaniem. Częstotliwość stosowania tarczy nożowej uzależnione jest od kilku elementów. Jednym z nich jest jak możemy przypuszczać rozpiętość konaru.

wycinka drzew wrocław

Wycinka drzew Wrocław fot.2

Dlaczego warto korzystać z kanadyjskiej techniki wycinki oraz redukcji drzew? Umiejętne jej wykorzystanie przekłada się na lepszą kondycję drzewa. Niekształtna korona może prowadzić do przełamania się pnia. Jeżeli korona będzie odpowiednio przycięta metodą alpinistyczną, nie będzie problemów z poprawą statyki drzewa. Z całą pewności przełoży się to na wydłużenie żywotności. Nie każde przedsiębiorstwo może zrealizować usługi przy wykorzystaniu techniki kanadyjskiej. Do posługiwania się nią potrzebne jest zatrudnienie profesjonalisty posiadającego uprawnienia. Do jego pełnej dyspozycji musi się odnajdywać certyfikowany sprzęt, który będzie spełniać wszelki wymogi techniczne jak i posiadać określone specyfikacje. Jest to inwestycja wymagająca znacznych nakładów finansowych.