Śmierć za granicą

Otwarcie granic sprawiło, że Polacy w sposób masowy jeżdżą w najbardziej odległe nawet zakątki globu. Wielu z nas wyjechało na emigrację zarobkową, reszta, której powodzi się lepiej, wyjeżdża w celach turystycznych. Bez względu na powód wyjazdów, zdarzają się przypadki, że osoba znajdująca się w obcym kraju nagle umiera. Gdy taka smutna wiadomość dotrze do rodziny zmarłego przebywającej w Polsce, bliscy muszą zadać sobie pytanie, co dalej. W jaki sposób przetransportować jego zwłoki do kraju?

Zwrócenie się do miejscowej firmy pogrzebowej zazwyczaj niewiele pomaga, bo małe zakłady obsługują tylko lokalny rynek. musimy odnaleźć firmę pogrzebową, która, ma odpowiedni sprzęt, kontakty a także doświadczenie w transgranicznym transportowaniu zwłok. Takie usługi u nas świadczone są jedynie przez niewiele firm. Do ich grona należy Styks Dom Pogrzebowy, zajmujący się od parunastu lat kompleksową organizacją pogrzebów.

Przy organizacji pochówków osób zmarłych, niezwykle ważna jest profesjonalnie prowadzona obsługa, tak by nie zwiększać cierpienia najbliższej rodziny zmarłego. Dodatkowo międzynarodowy przewóz zwłok wymaga biegłej znajomości języków obcych, co oczywiście w branży nie zawsze się zdarza. Dlatego też, w przypadku śmierci najbliższej osoby za granicami kraju, gdy potrzebujemy sprowadzić ciało do Polski, dobrze by przeprowadził to profesjonalnie przygotowany zakład pogrzebowy, który także zajmie się wszelkimi formalnościami, jakich w w takich przypadkach nie brakuje.

W odpowiedni sposób przeprowadzony międzynarodowy transport zwłok pozwala maksymalnie ograniczyć czas od chwili rozpoczęcia działań przez dom pogrzebowy, aż do czasu, gdy zmarli zostaną złożeni na cmentarzu. Wynajęcie w pełni profesjonalnego zakładu pogrzebowego mniej kosztuje, niż działanie na własną rękę, umożliwia więc znacznie ograniczyć koszt pochówku.

Dodatkowe informacje o organizacji pogrzebu z transportem zwłok z zagranicy: pomocna witryna styx.pl